STOMATOLOGIA

GRZEGORZ KONIECZNY

tel. 793 015 015

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Każdy z nas to słyszał i choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę, to stosuje tę metodę myjąc i nitkując zęby. Profesjonalne zabiegi wykonywane w naszym gabinecie służą nie tylko poprawie estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim zapobiegają chorobom dziąseł, przyzębia i zębów. Zapraszamy na instruktaż higieny jamy ustnej i zębów, usuwanie kamienia nazębnego, usuwanie osadów i przebarwień oraz fluoryzację.

 

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza to diagnozowanie i leczenie próchnicy, od jej wczesnych stadiów – plamy próchnicowej, do znacznych ubytków tkanek zęba. Nieleczona próchnica prowadzi do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba – miazgi, co objawia się silnymi dolegliwościami bólowymi. Dzięki nowoczesnym znieczuleniom leczenie prowadzimy całkowicie bezboleśnie, a hybrydowe materiały kompozytowe pozwalają na estetyczne dopasowanie wypełnienia do barwy zębów pacjenta.

 

PROTETYKA

Ubytki uzębienia stanowią nie tylko poważny problem estetyczny, zaburzają również prawidłowe funkcje żucia, a siły zgryzowe rozkładają się nierównomiernie, prowadząc do zmiany rozmieszczenia zębów. Odpowiednio dobrane uzupełnienie protetyczne zatrzyma ten proces i przywróci radość z pięknego uśmiechu.

 

ENDODONCJA

Często się zdarza, że proces próchnicowy lub uraz spowodował konieczność leczenia miazgi, bądź usunięcia zęba. W obliczu takiego dylematu należy mieć świadomość, że usunięcie zęba jest procesem nieodwracalnym, a prawidłowo przeleczony kanałowo ząb to najlepszy „implant”, na którym możemy odbudować koronę.

 

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się drobnymi zabiegami operacyjnymi w obrębie wyrostka zębodołowego i tkanek miękkich jamy ustnej. Korzystając z nowoczesnych znieczuleń działania te wykonujemy bezboleśnie.